Üye GirişiÜye Ol
GÖSTER

ÜRÜNLERE GÖZAT

 
Seçimleriniz
Markalar

KARA AVI

kategorisinde 577 adet ürün bulunmuştur

  Kara Avı ve Avcılık Malzemeleri

  Kara avı ile ilgili aradığınız her şey burada.Kara avı nedir? Kara hayvanları avlamaya yönelik avlanma türüne kara avı denir. Domuz avı, geyik avı, teke avı, ördek avı, bıldırcın avı, kaz avı ve benzeri alt türleri vardır. Bu kategori altında kara avlarında ihtiyaç duyulan tüm malzemeleri bulabilirsiniz.

  Kara avı malzemeleri nelerdir? Av fişekleri, tüfek kılıfları, av kıyafetleri, av yelekleri, av montları, av gömlekleri, silah bakım ürünleri, tabanca kılıfları gibi pek çok materyal av malzemesi olarak bilinir.

  Özellikle ülkemizde en yaygın av çeşitlerinden biri olan bıldırcın avı, hemen hemen her şehirde bulunan ormanlık ve dağlık alanlarda yapılabilmektedir. Fakat bıldırcın avını sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için özellikle yılın hangi dönemlerinde ortaya çıktıkları, göç mevsimleri ve nasıl avlanacakları ile ilgili bilgilerin daha önceden öğrenilmesi av esnasında avcıların sorun yaşamalarının önüne geçecektir.

  Yine avcıların en çok keyif aldıkları avlardan biri olarak bilinen keklik avında da özellikle deneyimli avcılar özenle yetiştirdikleri av köpekleri ile dağ tepe demeden dolaşarak keklikleri arar ve bu keyifli etkinliğin zevkini sürmeye çalışırlar. Özellikle otların veya çalılıkları arasından zıplayan kekliklerin köpekler tarafından kışkırtılıp uçurulması ve avcıların da uçmaya başlayan keklikleri vurmaya çalışması keklik avını heyecanlı hale getiren unsurlardan biridir.

  Aynı zamanda ördek avı da avcıların en keyif alarak yaptıkları avlardan biridir. Fakat diğer av hayvanlarına göre çok daha zor olan ördek avı, avcılar bazen günlerce özel olarak yaptıkları kulübelerde ördeklerin göç etmelerini veya bulundukları yerden geçmelerini beklemek zorunda kalabilmektedirler.