Üye GirişiÜye Ol

 

 
Seçimleriniz
Markalar

  • TÜFEK KILIFLARI
  • FİŞEKLİKLER
  • ÇANTALAR
  • GİZLENME AĞLARIKARA AVI

kategorisinde52 adet ürün bulunmuştur

  Kara Avı ve Avcılık Malzemeleri

  Kara avı ile ilgili aradığınız her şey burada.Kara avı nedir? Kara hayvanları avlamaya yönelik avlanma türüne kara avı denir. Domuz avı,geyik avı,teke avı,ördek avı,bıldırcın avı,kaz avı ve benzeri alt türleri vardır. Bu kategori altında kara avlarında ihtiyaçduyulan tüm malzemeleri bulabilirsiniz.

  Kara avı malzemeleri nelerdir? Av fişekleri,tüfek kılıfları,av kıyafetleri,av yelekleri,av montları,av gömlekleri,silah bakımürünleri,tabanca kılıfları gibi pekçok materyal av malzemesi olarak bilinir.

  Özellikleülkemizde en yaygın avçeşitlerinden biri olanbıldırcın avı,hemen hemen her şehirde bulunan ormanlık ve dağlık alanlarda yapılabilmektedir. Fakatbıldırcın avını sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi içinözellikle yılın hangi dönemlerinde ortayaçıktıkları,göçmevsimleri ve nasıl avlanacakları ile ilgili bilgilerin dahaöncedenöğrenilmesi av esnasında avcıların sorun yaşamalarınınönüne geçecektir.

  Yine avcıların ençok keyif aldıkları avlardan biri olarak bilinenkeklik avında daözellikle deneyimli avcılarözenle yetiştirdikleri av köpekleri ile dağ tepe demeden dolaşarak keklikleri arar ve bu keyifli etkinliğin zevkini sürmeyeçalışırlar.Özellikle otların veyaçalılıkları arasından zıplayan kekliklerin köpekler tarafından kışkırtılıp uçurulması ve avcıların da uçmaya başlayan keklikleri vurmayaçalışmasıkeklik avını heyecanlı hale getiren unsurlardan biridir.

  Aynı zamandaördek avı da avcıların en keyif alarak yaptıkları avlardan biridir. Fakat diğer av hayvanlarına göreçok daha zor olanördek avı,avcılar bazen günlerceözel olarak yaptıkları kulübelerdeördeklerin göçetmelerini veya bulundukları yerden geçmelerini beklemek zorunda kalabilmektedirler.