Üye GirişiÜye Ol
GÖSTER
 
Seçimleriniz
Markalar
Toplam Uzunluk
Fiyat Aralığı
TL
-
TL

KAMP / OUTDOOR

kategorisinde 6770 adet ürün bulunmuştur

  Kamp Malzemeleri

  Kamp, çadır gibi bir barınakta, evden uzakta, gece konaklama içeren bir açık hava aktivitesidir. Kampçılar genellikle kendilerine zevk veren etkinliklerin peşinde, daha doğal ortamlarda, dışarıda vakit geçirmek için, gelişmiş bölgelerden ayrılırlar. "Kamp" olarak kabul edilmesi için, günübirlik seyahat, piknik ve diğer benzer kısa süreli eğlence etkinliklerinden ayırarak, en az bir gece dışarıda geçirilmesi gereklidir. Dört mevsim boyunca kamp keyfi yapılabilir.

  Kampta kullanılan ekipmanlar amaçlanan aktiviteye göre değişir. Örneğin: hayatı idame (survival) kampında ekipmanlar, kampçıya gıda, ısı ve güvenlik sağlamada yardımcı olma amacına sahip küçük eşyalardan oluşmaktadır. Bu tür kamplarda kullanılan ekipmanlar hafif olmalı ve zorunlu eşyalarla sınırlandırılmalıdır. Kış kampı gibi diğer kamp türleri, kampçının vücudunu rüzgâr ve soğuktan korumak için yeterince güçlü olan çadır ve kıyafetler açısından özel olarak tasarlanmış teçhizat bulundurmayı gerektirir. Ancak bir araç kampı planlıyor iseniz hafif ve kısıtlı ekipmandan ziyade konforunuzu düşünerek, farklı bir çok malzemeyi yanınızda bulundurabilirsiniz.

  Hayatı idame kampı, bir şeyler yanlış giderse ve kurtarılmaları gerekirse diye kampçıların yanlarında bulundurmaları tavsiye edilen önemli öğeleri gerektirir. Bir hayatta kalma kiti, küçük ve kişinin cebine sığması gereken ya da bir şekilde yanında taşıyabileceği zorunlu eşyaları içerir. Bu kit, kampta bırakılan sırt çantasında tutulursa, bir işe yaramaz. Böyle bir kit, bir kamp ateşi üzerinde suyu ısıtmak için kullanılabilen küçük bir metal kap; bir çok durumda yararlı olabilecek kısa bir koli bandı ve bir acil durum battaniyesi gibi küçük hafif ancak etkili ekipmanlar içermelidir. Kış kampı gibi bir özel faaliyet söz konusu olduğunda temel kurallara uyulmazsa tehlikeli olabilir. İlk olarak, soğuktan, aşağıdaki gibi üç tip tabakanın giyilmesiyle korunulur: Kampçının cildine (içlik) temas eden bir astar tabakası, bir yalıtım tabakası (polar) ve bir su -ve rüzgâr- geçirmez dış katmana ihtiyacı vardır. Pamuk en kaliteli kumaşlardan biri olmasına rağmen, kış kampında giyilmesi tavsiye edilmez çünkü ıslanırsa çok yavaş kurur ve kullanıcı üşüyebilir. Pamuktan ziyade, kış kampçıları yün veya sentetik malzemeler giymelidir. Botlar şu geçirmez olmalı ve kafa soğuğa karşı korunmalıdır. Her ne kadar iyi bir seçim olarak görünse de, kampçılara, donmuş ayaklarla sonuçlanan, kan akışını kısıtlayabilecekleri için çok fazla çorap giymemeleri tavsiye edilir. Tozluklar, kar ve yağmurun botları ıslatmasını önlemek için giyilmelidir. İkincisi, enerji üretmenin yanı sıra vücutlarını sıcak tutmak için diyetlerine karbonhidrat eklemelidirler. Hidrasyon çok önemlidir, bu nedenle kış kampçıları kendilerini iyi nem seviyesinde tutmak için bol şu içmelidirler. Bu da su depolarının donmaya karşı korunması gerektiğini vurgular. Son olarak, çadır rüzgara karşı korunmak için dikkatlice seçilmelidir.

              Kamp tutkunları için bir çok farklı kamp malzemesi gereklidir. Bu malzemeler kamp yapılan alanlarda rahat bir zaman geçirmek ayrıca fiziksel sıkıntı yaşamamak için zorunludur. Çadırın yanı sıra uyku tulumu da doğada vakit geçirenler için gereklidir. Uyku tulumlarıyla birlikte geceyi huzurlu bir şekilde geçirmek kolaylaşırken uygun bir sırt çantası tüm bunların taşınabilmesi için temel bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Termos, matara, ocak ve benzeri ekipmanlar kampçıların fazlasıyla ihtiyaç duyduğu diğer kamp malzemelerindendir.

              Tüm bu malzemelere ulaşabileceğiniz ve güven içerisinde alışveriş yapabileceğiniz www.avfoni.com sizin için tüm ürünleri bir araya getiriyor ve adresinize kadar temin edilmesini sağlıyor. Tüm fiyat ve kargo avantajlarından yararlanmak için bir kaç tık yeterli oluyor.