Üye GirişiÜye Ol
GÖSTER

ÜRÜNLERE GÖZAT

 
Seçimleriniz
Markalar
Fiyat Aralığı
TL
-
TL
 
 

ATICILIK / AIRSOFT

kategorisinde 3761 adet ürün bulunmuştur

    AIRSOFT ve ATICILIK

    İkinci dünya savaşından sonra Amerika Birleşik Devletleri’nin Japonya’ya kanunen uygulattığı değişikliklere bağlı olarak Japonya’da sivillerin ateşli silah kullanmasının imkânı yoktu. Bu yüzden 1970’lerin ortalarına doğru Japon tasarımcılar ‘airsoft’u geliştirdiler. Peki, airsoft silahı nedir? Airsoft oyununda kullanılan gerçeğine oldukça benzeyen tüfek, tabanca vb. silahların genel adı olup bu oyun bir simülasyon oyunudur. Airsoft Türkiye’de de gün geçtikçe ilgi görmektedir. Birçok kişi tarafından merak edilen airsoft silah satışı ve airsoft silah fiyatları; airsoft guns ve airsoft tabanca hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı yardımcı olacaktır.

    Bu silahlar, mühimmat olarak 6 mm’lik olup biyolojik olarak çözülebilen plastik boncuklar kullanır. Gerçeğine oldukça benzeyen bu tüfeklerde kesinlikle barut veya gerçek mühimmatların kullanılamadığı gibi gerçek mühimmat kullanılmak için modifiye edilemez. İnsanları mühimmatı ile herhangi bir şekilde yaralayıp öldüremez. Fakat buna ek olarak direk göze nişan alınır ve ateş edilirse göze gelen basınçtan dolayı gözdeki kılcal damarların çatlamasına, geçici veya kalıcı hasarlara neden olabilir.

    Bu sebepten dolayı bu silahlar kullanılırken herhangi bir canlının gözüne direk nişan alınmamalı ve korunma gözlüğü mutlaka takılmalıdır. Bu silahlar pek çok silahın kopyası olarak bulunabilir (silah, tabanca, makineli tüfek, keskin nişancı tüfeği gibi).