Üye GirişiÜye Ol
GÖSTER

ÜRÜNLERE GÖZAT

 
Seçimleriniz
Markalar
Fiyat Aralığı
TL
-
TL
 
 

ATICILIK / AIRSOFT

kategorisinde 3817 adet ürün bulunmuştur

     Airsoft - Havalı - Paintball Tabanca ve Tüfekler

    Airsoft ve paintball, diğer insanlara ateş edecek kadar güvenli, öldürücü olmayan silahlar kullanılan, nispeten yeni, takım sporları setidir. Yaylar ve silahlar genellikle insan hedefleri için ölümcül ve tehlikeli olduğu için önceleri bu tür oyunlar güvenlik endişeleri nedeniyle mümkün değildi fakat yeni hava tüfeği ve kızılötesi teknolojilerinin geliştirilmesi, güvenli çatışma disiplinlerinin de geliştirilmesini sağladı. Başlangıçta sadece spor ve rekreasyonlar için olsa da, şimdilerde profesyonel spor müsabakaları düzenlenmektedir. Bu tür oyunlar, askeri ve kolluk kuvvetleri tarafından, bir dereceye kadar, taktiksel silahlı dövüş eğitimi için de kullanılmaktadır.

    Airsoft, rakip takımlardan katılımcıların airsoft silahları olarak adlandırılan düşük güçlü smoothbore hava tabancalarından fırlatılan katı yuvarlak plastik peletler (BBs) ile birbirlerini vurarak rakipleri ortadan kaldırdığı, paintball kavramına benzer, rekabete dayalı bir spordur. Airsoft BBs’lerin, 'paintball'lar gibi hedefleri gözle görülür bir şekilde işaretlememesi, oyunu paintball'dan ayırır ve bu yüzden bu spor, başka herhangi birinin bunu görüp görmemesine bakılmaksızın vurulan oyuncunun kendini oyun dışı bırakma etiğine sahip olduğu, büyük ölçüde bir onur sistemine dayanır. Çoğu Airsoft silahı aynı zamanda, gerçek ateşli silah aksesuarlarıyla uyumlu montaj platformlarına sahip silahlardır ve gerçek silahlara görünüş olarak daha çok benzemektedir. Airsoft silahlara da nişangah, dürbün, lazer, mesafe ölçer ve benzeri diğer ekipmanlar takılabilir. Bu da onları askeri simülasyon ve tarihsel canlandırmalar için daha popüler hale getirmektedir. Airsoft BBs lerinin daha dayanıklı olması, oyunun gerçek silah atışlarına daha çok benzemesini, daha iyi güç kaynakları ve aygıtların kullanılmasına da olanak sağlar. Ayrıca Airsoftlar sıradan oyuncuların katılması için paintball'dan daha ucuzdur.

    Airsoft Türkiye’de de gün geçtikçe ilgi görmektedir. Birçok kişi tarafından merak edilen airsoft silah satışı ve airsoft silah fiyatları; airsoft guns ve airsoft tabanca hakkında bilgi sahibi olmak istiyor ve bu sporlara başlamak istiyorsanız doğru yerdesiniz.