Üye GirişiÜye Ol
GÖSTER
 
Seçimleriniz
Markalar
Ağırlık
Boy (cm)
aksiyon
çeker
uzunluk
İğne Sayısı
Ağırlık (gr)
Kanca Boyutu
İp Uzunluğu
Litre
Fiyat Aralığı
TL
-
TL

BALIK AVI

kategorisinde 23767 adet ürün bulunmuştur

   Balık Avı

  Sportif olta balıkçılığı zevk ya da rekabet için yapılır. Kâr amacıyla yapılan ticarî balıkçılık ya da hayatta kalmak için yapılan balıkçılıkla zıt olduğu söylenebilir. Balıkçılık, sadece basit bir oltayı suya atmak değil tam aksine tüm balıkları tanımak, özelliklerini bilmek, davranış şekillerini tahmin edebilmek ve hangi ortamlarda yaşadıkları hakkında bilgi sahibi olmak gibi birçok konuyu içinde barındıran derin bir konudur.

  Hayatta insanı bu kadar dinlendiren, huzur veren, keyifli başka bir macera var mıdır acaba? Balık avına çıkmak için ister amatör olun isterseniz de profesyonel her iki seçenek için de ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ruhunuzu dinlendiren, düşünmenize olanak tanıyan, belki de en ciddi sorunlarınızı çözdüğünüz balık avına çıkmak için de bir takım materyaller gereklidir.

  Sportif olta balıkçılığının en yaygın şekli bir olta kamışı, makara, misina, kanca ve çeşitli yemlerden herhangi biriyle yapılır. Genelde takım olarak adlandırılan diğer aletler de hedef balığa yemin gösterilmesini etkilemek için kullanılır. Olta takımı, ağırlıklar, şamandıralar ve fırdöndüler gibi malzemeler içerir. Yapay yemler sıklıkla yem balıklarının yerine kullanılır. Bazı hobi balıkçıları, plastik yemler ve yapay sinekler içeren el yapımı takımlarını kendileri yaparlar. Bir kanca ile balık yakalamak ya da yakalamaya çalışmak oltayla avlanma olarak bilinir.Olta takımı, balıkçılar tarafından kullanılan ekipmanlara verilen genel bir addır. Balıkçılık için kullanılan neredeyse bütün ekipmanlar ya da teçhizat olta takımı olarak adlandırılabilir. Bunların bazı örnekleri kancalar, misinalar, olta kurşunları, şamandıralar, yem balıkları, yapay yemler, balıkçı çizmeleri ve takım kutularıdır.

  Profesyonel amaçlı olarak da daha ayrıntılı ve işlevsel balık avı ürünlerini bulabileceğiniz sitemizde her bütçeye, kişisel zevklere ve aradığınız özellikteki ve modeldeki ürünleri bulabilmeniz mümkün. Hafta sonu gelmeden siparişinizi verin, ürününüz ertesi gün elinizde olsun ve hafta sonunu nasıl değerlendireceğiniz sorusunu ailenize ya da arkadaşlarınızla birlikte verin.

  Sitemizde onlarca çeşit ve modelini görebileceğiniz balık avı malzemeleri içinden kendinize, zevkinize ve bütçenize hangisi uygunsa tercih edebilirsiniz. Üstelik balık avlamayı sosyal bir faaliyet olarak da değerlendirip, arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz ortamlar haline de getirebilir ya da ailenizle birlikte, çocuklarınıza da birer olta takımı alarak keyifli hafta sonları geçirmenize olanak tanıyabilirsiniz. Rasgele…